Psikoterapinin öncü isimleri Türkiye Psikoterapi Zirvesi’nde buluştu. 28-29 Nisan 2018 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi, Davutpaşa Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen zirvede, Prof. Dr. Mehmet Eskin ‘’Sorun Çözme Terapisi’’ konu başlığıyla yaptığı sunumla yerini aldı. Eskin ayrıca aynı isimli bir atölye çalışması gerçekleştirerek zirveyi zenginleştirdi.

 

Psikolojinin öncüleri tarafından çalışılan birçok ekolün bir arada ele alındığı Türkiye Psikoterapi Zirvesi, Dünya Psikoterapi Konseyi Başkanı ve Sigmund Freud Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Alfred Pritz’in açılış konuşmalarıyla başladı.

Bu yıl ilki gerçekleşen Türkiye Psikoterapi Zirvesi’nde farklı ekoller üzerine uzmanlaşmış 31 profesyonel isim, psikoterapi alanında yapılan çalışmaları her yönüyle değerlendirerek birikimlerini aktardılar. Kısa sürede sağlayacağı çok çeşitli bilgi aktarımı sayesinde alana ilgi duyanlara büyük bir fırsat sunan Türkiye Psikoterapi Zirvesi’nde konuşmacılar ile katılımcılar, paneller ve atölyeler eşliğinde bol etkileşimli bir atmosferde buluştu.

 

Her yıl düzenlenmesi planlanan zirvenin ikincisi, yine İstanbul’da 16-17 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.