Alfred
Pritz

Dünya Psikoterapi Konsey Başkanı

31 Ekim 1952’de Avusturya’da doğdu. Kariyerine Salzburg’da psikoloji, psikopatoloji ve pedagoji eğitimi ile başladı ve 1976’da doktora derecesini yine burada tamamladı. 1977’den bu yana psikoterapist olarak çalışmakta olan Alfred Pritz; Danışan Odaklı Terapi, Psikanaliz, Grup Dinamiği, Gestalt Terapisi ve Hipnoz konularında eğitimler almıştır. Ayrıca 1987’den beri bireyler ve gruplar için eğitim analisti olarak çalışmaktadır. Alfred…

31 Ekim 1952’de Avusturya’da doğdu. Kariyerine Salzburg’da psikoloji, psikopatoloji ve pedagoji eğitimi ile başladı ve 1976’da doktora derecesini yine burada tamamladı. 1977’den bu yana psikoterapist olarak çalışmakta olan Alfred Pritz; Danışan Odaklı Terapi, Psikanaliz, Grup Dinamiği, Gestalt Terapisi ve Hipnoz konularında eğitimler almıştır. Ayrıca 1987’den beri bireyler ve gruplar için eğitim analisti olarak çalışmaktadır.

Alfred Pritz, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok araştırma ve eğitim projelerinde çalışmıştır. 36 yıldan fazla bir süredir çeşitli seviyelerde psikoterapist eğitimleri vermektedir. Şu anda kurucusu olduğu Sigmund Freud Üniversitesi’nin rektörlük görevini sürdüren Pritz, Psikoterapi Dünya Konseyi’nin de kurucu üyesi ve başkanıdır. Bunun yanı sıra Avrupa Psikoterapi Birliği’nin kurucu üyeleri arasında olup halihazırda genel sekreterliğini yürütmektedir. Viyana’da düzenlenen ilk üç Dünya Psikoterapi Kongresi kendisi tarafından organize edildi ve aynı zamanda Buenos Aires, Bejing, Sidney ve Durban’daki Dünya Kongreleri ortak organizatörlüğünü de üstlenmiştir.

Kaleme aldığı birçok kitap ve mesleki makalenin yanı sıra çeşitli kitap ve makalelerin editörlüğünü de yapmıştır.