Mücahit
Öztürk

Medikal Tedavi ve Psikoterapi

.

İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünden mezun oldu.

1990-1992 yılları arasında İstanbul SSK Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları hastanesinde asistan doktor olarak çalıştı. 1992’de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk psikiyatrisi Anabilim Dalında Uzmanlık Eğitimine başladı. 1998- 2004 yılları arasında Vakif Gureba Eğitim Hastanesinde çocuk psikiyatrisi uzmanı olarak görev yaptı. Çocuk Psikiyatrisi dalında 2000’de Docent, 2007’de Profesör ünvanını aldı. Halen bir psikiyatri kliniğinde çalışıyor. 2002 yılında Çocukta Ruhsal Sorunlar, 2006 yılında 99 sayfada Okul Fobisi kitabını yayınlandı.
Çocuk ve ergen psikiyatrisinde muayene usulleri ve tanı yöntemleri, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, öğrenme bozukluğu, davranış bozukluğu, çocuk ve ergenlerde anksiyete bozuklukları, çocuk ve ergenlerde depresif bozukluk, dışa atılım bozuklukları (Enurezis, Enköprezis), yaygın gelişimsel bozukluklar, çocuk ve ergen psikiyatrisinde tedavi yöntemleri üzerine çalışmalar yapmıştır.

Sayın Prof. Dr. Mücahit Öztürk şu sıralar Yeşilay’ın başkanlığını yapmaktadır.