Tevfika
Tunaboylu
İkiz

Psikoanalitik Psikoterapi

1961 yılında İstanbul’da doğmuştur. Liseyi  İngiliz Lisesi’nde bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisansını tamamlamıştır. Sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisans, Paris Diderot Üniversitesi’nde D.E.A. ve Paris 13 Üniversitesi’nde doktora eğitimlerini tamamlayan Prof. Dr. Tevfika Tunaboylu İkiz, şu anda İstanbul Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Anabilim Dalı’nın başkanlığını yürütmektedir. Psikanaliz üzerine verdiği derslerin yanı sıra Rorschach…

1961 yılında İstanbul’da doğmuştur. Liseyi  İngiliz Lisesi’nde bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisansını tamamlamıştır. Sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisans, Paris Diderot Üniversitesi’nde D.E.A. ve Paris 13 Üniversitesi’nde doktora eğitimlerini tamamlayan Prof. Dr. Tevfika Tunaboylu İkiz, şu anda İstanbul Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Anabilim Dalı’nın başkanlığını yürütmektedir. Psikanaliz üzerine verdiği derslerin yanı sıra Rorschach ve T.A.T testleri konusunda da önde gelen eğitmenler arasındadır. Rorschach ve Psikanaliz tekniklerine dair pek çok kitabı yayınlanmıştır. Bununla birlikte birçok makalesi ve çevirisi bulunmaktadır.

Prof. Dr. Tevfika Tunaboylu İkiz, İstanbul Psikanaliz Derneği ve Rorschach Projektif Testler Derneği’nin kurucu üyelerindendir.